Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekCelostání setkání mládeže. To je pro každého katolického kluka či holku synonymum pro velký festival mládeže, na kterým se sejde se všemi českými a moravskými biskupy, zamýšlí se nad duchovními tématy, prožívá ducohvní obnovu a dozrání, potkává nové přátele a hlavně je blíže Kristu než zbylé dny v roce. Toto setkání však má také spojitost pro ministranty. Chceš vědět, jak může ministrant fungovat na CSM? Čti dál...


Letošní Celostátní setkání mládeže, které má motto: "Jako jsem já miloval vás, tak se i vy milujte navzájem," bude také hodně o lásce v duchu encykliky svatého otce Benedikta XVI. Deus caritas est, a proto se zde bude konat například koncert pro podporu misií na Haiti apod. Vedle všeho co bude v programu důležité či méně důležité se však také nesmí opomenout důležitost mše svaté, která bude sloužena každý den a při které bude zapotřebí ministrantů. Proto byl již založen tým Liturgie, který je zatím uskupením pár bohoslovců (napočítám přibližně na prstech jedné ruky) a pár dobrovolníků, kteří si řekli, že je to jejich moralní povinnost, aby byli něčemu užiteční. Sešli se tu tedy přibližně tři ministranti z Čech, tři z ostravsko-Opavské diecéze a jeden z brněnské.


Účast na akci zaslíbila také redakce ministrantského časopisu Tarsicius, který zde bude mít nejen vlastní stánek a povede spolu s několika ministranty také jednu z ranních modliteb.

Celostátní setkání mládeže bude tedy také trochu i ministrantským setkáním. Proto jsi i ty nyní zván na velkolepé setkání mládeže z celé České republiky. Pokud se chceš přihlásit, tak můžeš pomocí jednoho z odkazů pod tímto článek a nebo můžeš poprosit svého pana faráře o přihlášku, kterou po vyplnění můžeš poslat na adresu svého diecézního centra mládeže.

On-line přihláška na setkání

Hlavní stránka setkání
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář